تولید پورشه 911 کلاسیک با پیشرانه فرمول یک

در دهه ی ۱۹۸۰، پورشه این فرصت را بوسیله دست آورد که پیشرانه ۱.۵ لیتری خورجینی ۶ سیلندر مجهز به توربوشارژر دوگانه را برای تیم فرمول یک مک لارن بسازد و نسخه ی آزمایشی آن را روی مدل 930 صبر دهد. پیشرانه ی یادشده که TAG Turbo نام گذاری شده بود، قدرتی بین ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ اسب بخار داشت و تا ۱۰ هزار دور بر دقیقه فرمان می کرد. ویدئویی که تو اختتام این یادداشت مشاهده خواهید کرد، نتیجه ی باهم اتحاد کردن بین انبازی انگلیسی تیونینگلانزانته و مک لارن برای ساخت ۱۱ نمونه از استاندارد پا بر جا پورشه 930 TAG است.

هر یک از این ۱۱ پیشرانه روی خودرو اصلی تیم فرمول یک مک لارن سوار شده اند و هر کدام از آن ها پلاکی بخاطر مدال دادن تاریخچه ی مانور ی پیشرانه، شماره ی پیشرانه و شماره ی تولید خودرو دارند. اگر این پورشه 930 TAG که در عید ی سرعت گودوود ۲۰۱۹ نمایش داده شد، خودرو اصلی نمایشی برای پروژه باشد، از همان پیشرانه ای روزی می سرما که خودرو مانور ای MP4/3 نیکی لائودا فقید به آن فراهم حیات. عطا لائودا در سال ۱۹۸۴ در گرندپری بریتانیا توانست با خودرویی مجهز بوسیله این پیشرانه قهرمان شود.

مقاله های مرتبط:رمان پورشه 911 کلاسیک بدون پدال چگونه شکل گرفت؟پورشه 911 با تیونینگ RWB و رینگ های سفارشی معرفی کردن شد

تغییراتی روی پیشرانه ارتکاب شده که برخی از آن ها عبارت اند از: کوچک ترشدن توربوشارژرها، تنظیم مرکب سوخت و هوا، جعبه دنده ی جدید، دیفرانسیل سهو محدود و کاهش بوست توربوشارژر. پیشرانه های بازسازی شده برای نمایش ی ۵۰۳ اسب بخار غلبه و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور تنظیم شده اند؛ اما همچنان همان صدای شگفت انگیز و خشن پیشرانه ی خودروهای فرمول ۱ قدیمی را ارائه می دهند. هر یک از ۱۱ میزان ی پورشه قیمتی معادل یک میلیون و ۴۵۰ هزار دلار دارند و مشتریان را لانزانته تفویض می نرم.

ویدئو کوتاه زیر از پورشه 930 TAG در حروف هیل کلایمب می تواند موجب ای برای خریداران احتمالی این نسخه محدود باشد.

دانلود    360P      720Pبیشتر بخوانید:فورد F-150 با تیونینگ Roush؛ سریع العمل ترین وانت جهانبی ام و M5 با پیشرانه مک لارن F1؛ پروژه آزمایشی خودروساز آلمانیآئودی RS3 با تیونینگ ABT معرفی کردن شدآئودی RS7 متفاوت؛ سریع العمل ترین خودرو ضدگلوله جهان معرفی شدمک لارن 600LT با تیونینگ نویتک معرفی شد