بی ام و X5 M و X6 M مدل ۲۰۲۰ رونمایی شدند

بی ام و امروز دو محصول جدید دیگر را بوسیله سری خودروهای قدرتمند M خود افزود. این دو مدل، شاسی بلند های X5 M و X6 M هستند و هر دو به صورت سفارشی در نسخه ی کامپتیشن نیز سزاوار سرزنش خرید خواهند بود. این میزان ها براساس نسل سوم X5 و X6 ساخته خواهند شد و در دو معیار M و M Competition به بازار خواهند آمد. از مشخصات این مدل ها باید به امکانات لوکس، صریح اسپرت تر در مقایسه با مقیاس های استاندارد، فناوری های جدید و بنیانی تر از همه قدرت بالای پیشرانه رمز کرد.

هر دو میزان X5 M و X6 M متاخر از پیشرانه ی تویین توربو V8 با حجم ۴/۴ لیتر استعمال می کنند که می تواند ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید درنگ. در مقایسه با نسخه های فعلی، معیار های M جدید ۳۳ اسب بخار زورمند تر هستند. انتقال نیرو در این مدل ها با استعمال از سیستم چهار چرخ محرک انجام می شود. بی ام و سرعت گیری صفر تا صد کیلومتر به خشکی امدن روزگار این دو مدل را ۳/۸ دم اعلام کرده است.

نسخه های کامپتیشن گرچه از پیشرانه ی مشابهی استفاده می کنند ولی قدرت آن ها به ۶۱۷ اسب بخار افزایش پیدا کرده و گشتاور همان ۷۵۰ نیوتن متر باقی الباقی است. در این خودروها از جعبه دنده ی هشت سرعته ی خودکار ساخت ZF استفاده شده است. بی ام و اعلام کرده که استاندارد های کامپتیشن داخل ۳/۷ ثانیه می توانند به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت دست صریح کنند. حداکثر سرعت تمامی مدل ها همچنین به رخ الکترونیکی روی ۲۵۰ کیلومتربرساعت محدود شده است.

خریداران این مدل ها می توانند با پرداخت مبلغی اضافی سپرده M Driver را سفارش دهند که محدودکننده ی سرعت حذف شود و خودرو می تواند به حداکثر سرعت ۲۸۵ کیلومتربرساعت مشت پیدا کند. رانندگانی که این ودیعه ی سفارشی را خریداری کنند، به مدرسه ی رانندگی حرفه ای بی ام و نیز احضار خواهند شد تا به آن ها آموزش داده شود با خودروی کندرو خود چگونه رانندگی کنند.

مقاله های مرتبط:بی ام و X5 ضدگلوله معرفی شدبی ام و X7 در طبق سری ۷؛ درفش دار محصولات لوکس بی ام و کدام است؟

قدرت و سرعت عزب مشخصه ی مدل های M جدید نیستند بلکه بی ام و اصلاحاتی را روی سیستم تعلیق آن ها ایفا داده تا کار پذیری بهتری داشته باشند. روی این میزان ها جهیز تعلیق M هوشمند نصب شده است. ترمزهای میزان های جدید M نیز بسیار بزرگ و قدرتمند هستند. دیسک های ترمز این خودروها داخل جلو ۳۹۵ میلی متر و در عقب ۳۸۰ میلی متر قطر دارند. کالیپر جلو نیز از نوع ۶ پیستونه است. هر دو مدل X5 M و X6 M به رینگ های ۲۱ اینچی جدید M Sport حاضر هستند. در این خودروها امکان برگزینی سه حالت رانندگی کامفورت، اسپرت و اسپرت پلاس وجود دارد.

بی ام و ظاهر بیرونی و کابین دو محصول جدید خود را همچنین دچار تغییراتی کرده است. از مشخصات معنوی باید به جلو پنجره ی اسپرت، آینه های جدید آیرودینامیک، ورودی های هوای بزرگ نمدار و نورپردازی درها اشاره کرد. داخل کابین نیز باید بوسیله مواردی مانند آخرین نسخه از جهیز مفروضات و سرگرمی iDrive اشاره کرد. نمایشگر مرکزی نصب شده درون بالای کنسول نیز ارشد پر حرارت شده و حالا ۱۲/۳ اینچ است. بی ام و این دو معیار را داخل سال ۲۰۲۰ روانه ی بازار خواهد کرد. ارج معیار X5 M حدود ۱۰۵ هزاره ۱۰۰ دلار و نسخه ی کامپتیشن آن ۱۱۴ هزار و ۱۰۰ دلار اعلام شده است. برای مقیاس X6 M نیز قیمت ۱۰۸ هزاره ۶۰۰ دلار و نسخه ی کامپتیشن آن ۱۱۷ هزاره و ۶۰۰ دلار تعیین شده است.بیشتر بخوانید:پورشه 911 با تیونینگ TechArt رونمایی شدمشخصات فنی و ارج احتمالی چری تیگو 8 تو ایرانتویوتا لندکروزر با تیونینگ اتولایف معرفی شدتولید تویوتا لندکروزر بوسیله ۱۰ میلیون مایه رسیدبرترین خودروهای تویوتا؛ سال های ۱۹۳۶ تا ۲۰۱۹