شاسی بلند مفهومی جیپ رانگلر روبیکان 392 رونمایی شد

جیپ از خودروی مفهومی رانگلر روبیکان ۳۹۲ فراهم بوسیله پیشرانه خورجینی هشت سیلندر ۶/۴ لیتری متاخر رونمایی کرد. این پیشرانه ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۱۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند که بیشتر از ارقام نسخه کنونی ۳/۶ لیتری خورجینی ۶ سیلندر با ۲۸۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۳ نیوتن متر است.

به دیدن می رسد که طرفداران خودروهای آف رود جیپ باید از معرفی این شاسی بلند مفهومی بشاش و بوسیله آینده دلگشا بین باشند. در بیانیه منتشرشده در تشریفات رونمایی از این استاندارد مفهومی، جیپ چند جنین تأکید می کند که ممکن است نسخه تولیدی رانگلر روبیکان ۳۹۲ مصنوع شود. داخل بیانیه مطبوعاتی این خودروساز آمده است:علاقه مندان بوسیله جیپ تو سال های اخیر بوسیله شدت تقاضای خود را برای تولید رانگلر مجهز بوسیله پیشرانه خورجینی هشت سیلندر اعلام کرده اند و جیپ رانگلر روبیکان ۳۹۲ نشانه ای است که می تواند نشان دهد آن ها به زودی آرزوی خود را به دست آورند.

پیش از این جیپ اعلام کرده حیات که مقیاس تولیدی رانگلر مجهز به پیشرانه خورجینی هشت سیلندر هیچگاه گاه تولید نخواهد شد؛ بجهت پیشرانه اجازه نمی دهد تا فضای دستمالی شدن (Crush Space) کافی برای دستیابی به زنهار خودرو داخل تصادف وجود داشته باشد. فضای دستمالی شدن بوسیله محلی بین سرنشینان و نقطه اثر برخورد تو خودرو گفته می شود که می تواند مقداری از ضربه سرگذشت را جذب کند و درنتیجه باعث افزایش ایمنی سرنشینان شود. هم اکنون این شریک شدن ممکن است راه حلی برای دشوار کمبود فضا درون جلوی خودرو داشته باشد. جیپ رانگلر روبیکان ۳۹۲ کانسپت دارای قاب اصلاح شده و قسمت قسمت کردن موتورهای ارتقایافته است.

خودروی مفهومی جیپ رانگلر روبیکان ۳۹۲ از صندوق کنگره خودکار هشت سرعته و مجری کنگره کمکی دو سرعته بهره می برد. جیپ مطالبه می درنگ که این شاسی اهتزاز آف جوی در کمتر از پنج نفس می تواند از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت مشت یابد که بخاطر خودرویی با استانداردهای رانگلر، بی اندازه خوب و کم قیمت است.مقاله های مرتبط:جیپ رانگلر روبیکان مدل 1941 رونمایی شدجیپ از هفت خودروی مفهومی رونمایی کرد

همان طور که می دانید، رانگلر حاجت اضافی به سرعت درون مسیرهای مستقیم ندارد و جیپ این خودروی مفهومی را به ابدار افزارهای تک حاجت برای آسان زیرفون کردن رانندگی در مسیرهای آف رود مجهز می کند. محورهای بسیار مستحکم دانا ۴۴ و دیفرانسیل قفل شونده در جلو و عقب بود دارد. از جمله سایر امکانات این خودرو می توان بوسیله بالا بردن ۵ سانتی متری (۲ اینچی) ارتفاع سیستم تعلیق، کمک فنرهای مورد لوله ای فاکس و رینگ های ۱۷ اینچی همراه با سیم لبه لاستیک (beadlock) و تایرهای ۳۷ اینچی خصوصی مسیرهای گل ولای اشاره کرد که توانایی این شاسی بلند را برای حرکت داخل فضا های ناهموار بهبود می بخشند.

ناگفته نماند که رونمایی جیپ از خودروی مفهومی رانگلر روبیکان ۳۹۲ دقیقاً با روز پیش بینی شده برای معرفی فورد برانکو ۲۰۲۱ هم زمان شده است. به نظر می رسد که جیپ مشیت دارد رسوم رونمایی از فورد برانکو را دامن تأثیر قرار دهد و توجه تعلق مندان را از محصول جدید فورد منحرف نرم. 

مایک لوین، مدیر ارتباطات دشت فورد تو آمریكای شمالی، بیدار سعی جیپ بخاطر انحراف توجه علاقه مندان از فورد برانكو شد. او در توئیتی رمز کرد که این فرمان آماج مجاهدت فورد برای رقابت و عصبانیت آن است.بیشتر بخوانید:کراس اور مفهومی نیسان مگنایت برای بازار هند رونمایی شدتویوتا کرولا ۲۰۲۱ سری TRD رونمایی شدلندرور رنجرور و رنجرور اسپرت ۲۰۲۱ معرفی شدندفولکس واگن بدهکارترین شریک و خودروساز گیتی شدتویوتا کمری 2021 رونمایی شد