پروتوتایپ موستانگ مک ای با قدرت ۱۴۰۰ اسب بخار معرفی شد

فورد، هنوز برنامه ای بخاطر تولید متراکم نسخه های اسپرت و محکمی شده از موستانگ مک ای ندارد. با این حال، یک نمونه پروتوتایپ از این خودرو تولید کرده است تا در عمل، توانایی های فنی خود را عرضه دهد.

موستانگ Mach-E 1400 دارای ۳ موتور روی محور جلو و چهار موتور روی پایه عقب است تا قدرت ۱۴۰۰ اسب بخار حاضر نرم. بدنه ی این خودرو برای بهبود عمکرد در سرعت های بالا بهینه سازی شده است و نیروی عمودی ۱۰۴۳ کیلوگرم تو سرعت ۲۵۸ کیلومتربرساعت خواهد داشت. دیفرانسیل های جلو و عقب از طریق پایه محرک (Driveshaft) بوسیله یکدیگر هموار هستند و برای سرعت در پیست یا دریفت، قابل انتظام خواهند بود.

مک ای ۱۴۰۰، با ترمزهای برمبو مجهز به بوستر برقی، ترمز دستی هیدرولیک، جهیز بازیافت انرژی هنگام ترمزگیری با تبدیل موتور به ژنراتور و فناوری های ضدلغزش (ABS) و مدیریت تعادل همراه شده و حاصل ۱۰ هزار روزگار مشارکت مهندسان فورد پرفرمنس و آویشن دریفت صنف ای RTR است.

هرچند که تولید تجاری موستانگ مک ای با قدرت ۱۴۰۰ اسب بخار، نظریه نخواهد شد؛ اما بسیاری از قطعات این خودرو می توانند در آینده به فروشگاه های تیونینگ و تزئینات راه معلوم کنند. مثلا کاپوت جلو از فیبرکربن اورگانیگ باریک شده که متفاوت از فیبرکربن متداول داخل دیگر مدل های اسپرت است.

سال ۲۰۲۱، موستانگ مک ای GT با قدرت ۴۵۹ اسب بخار و گشتاور ۸۳۰ نیوتن متر، حاضر بوسیله سیستم چهارچرخ محرک و شعاع حرکتی ۴۰۲ کیلومتر، وارد بازار امریکا خواهد شد.بیشتر بخوانید:تسلا فاصله زیادی تا خودرو تمام خودران داردمرسدس بنز EQS دارای ظرفیت پیمایش بیش از ۷۰۰ کیلومتر خواهد بودآلمان رانندگی خودران سطح ۴ را قانونی می کندپیشرانه V8 شورولت با تیونینگ ۱،۱۵۰ اسب بخاری معرفی کردن شدمدل سه چرخ پولاریس اسلینگ شات تورینگ LE معرفی شد