فورد از ربات های چهارپای بوستون داینامیکس استفاده می کند

ASGHAROOOOهمکاری خودروسازی فورد از سگ ربات بوستون داینامیکس (Boston Dynamics) داخل کارخانه های خود استعمال می یواش. این انبازی دو ربات ستور را با صیت های مستعار Fluffy و Spot اجاره کرده است تا از آن ها بخاطر بررسی شرایط و کشیدن نقشه کارخانه تولیدی جعبه دنده ون دایک در میشیگان بهره ببرد.

مارک گودریس، مدیر مهندسی دیجیتال فورد در این زمینه گفت:ما کارخانه را نقشه کشی و احداث می کنیم. پس از آن در طی سال ها، تغییراتی ایجاد می شود که به ندرت مستندسازی می شوند. اسکن یک کارخانه می تواند دو هفته طول بکشد. ما قبلا از سه گانه محور استفاده می کردیم و در اطراف کارخانه با توقف تو مکان های مختلف قدم می زدیم و هر بار بوسیله مدت ۵ دقیقه تو حالت ایستاده هواخواه اسکن لیزری بودیم. با کمک Fluffy، ما قادر به ادا این امر در نیمی از همین زمان هستیم. ربات های چهارپای Fluffy و Spot همچنین به افزایش کنف کارگران دستیار می کنند. سگ های رباتیک کوچک بوستون داینامیکس بوسیله فورد اجازه می دهند مناطقی از کارخانه ی خود را ببیند که «لزوماً بخاطر انسان ها ایمن نیستند» و از پله ها، تسمه های نقاله و نقاط سبو عبور می کنند.مقاله های مرتبط:ربات هوشمند تحویل ودیعه فورد رونمایی شدفورد از ربات خودران Survival تو خط تولید استفاده می بطی ء

ربات های Fluffy و Spot مجهز به پنج دوربین و یک اسکنر لیزری ۳۶۰ منصب هستند. این دو ربات سگ مانند با سرعت ۳ مایل برساعت و هر بار حداقل ۲ ساعت در کارخانه پرسه می زنند تا بوسیله مهندسان در جمع آوری اطلاعات مربوط بوسیله کارخانه کمک کنند. ربات ها می توانند به گونه ای دستور کار ریزی شوند که مسیر مشخصی را پشت کنند، در جاده ها و زمین های مختلف حضور داشته باشند و در صورت افتادن می توانند خود را بوسیله حالت نرمال برگردانند. 

ربات های فورد حزن اینک دارای کنترل کننده هستند، اما برنامه این است که آن ها داخل نهایت از راه دور کنترل شوند. اگر این ربات ها عملکرد خوبی در کارخانه ون دایک داشته باشند، مقدور است فورد ربات های بیشتری را درون سایر کارخانه ها درون سراسر ایالات متحده معتمد یواش.

اسکن کارخانه های فورد، اولین امر ربات Spot نیست. ربات های بوستون داینامیکس همچنین به پزشکان معاون کرده است تا وضعیت بیماران مشغول بوسیله ویروس کرونا را ارزیابی کرده و بوسیله آدم ها یادآوری کنند که پروتکل های فاصله گذاری مدنی را درون پارک های اشتراکی پاسداری کنند. از این ربات همچنین بخاطر نگه داری و وارسی شرایط احشام گوسفندان استعمال شده است و از جمله سایر موارد می قابلیت به استعمال مجری سابق MythBusters از ربات چهارپای بوستون داینامیکس اشاره کرد. بی قراری اکنون افراد می توانند این ربات ها را در سراسر آمریکا با نرخ ۷۵ هزار دلار بخاطر مقاصد خود خریداری کنند. بیشتر بخوانید:فورد رنجر 2020 با تیونینگ Roush معرفی شدربات Spot بوستون داینامیکس از کادر درمانی در برابر بیماری کووید 19 محافظت می کندتویوتا پرادو 2021 بخاطر بازار اروپا معرفی شدهیوندای کنا N-N Line مدل 2021 معرفی کردن شدشاسی اهتزاز برقی اشکودا انیاک iV معرفی کردن