iFixit نتایج کالبدشکافی آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو را منتشر کرد

پس ازآن از تست  مقاومت ورق عرضه اکنون قضا و قدر بوسیله کالبدشکافی آیفون های امسال رسا است. روز گذشته ifixit هنگام استریمی بلندمدت، بوسیله معاینه موشکافانه ی آیفون ۱۲ و ۱۲ پرومکس پرداخت. مطالعه های انجام شده حاکی از شباهت بسیار زیاد دو ثمر متاخر اپل به یکدیگر است. آیفون های امسال نه عزب ازلحاظ ظاهری به غصه مثل هستند، بلکه پر اب افزار و قطعات داخلی آن ها نیز بسیار به بی آرامی نزدیک است؛ طوری که نمایشگر و باتری ۱۰٫۷۸ وات ساعتی آن ها را می توان با یکدیگر تعویض کرد.

تو دنباله ifixit به سراغ اشعه ی ایکس بخاطر تصویربرداری از اجزاء تویی آیفون می رود و با اینکار محل قرارگیری آهن رُبای شارژر، مگ سیف را برملا می کند، همچنین به این موضوع اشاره می کند که آیفون ۱۲ پرو تو این عکس، دارای حاشیه های پرنگ رطوبت است که دلیل آن ، فولاد ضد زنگی است که در فریم مدل پرو به کار رفته.

آیفون ۱۲ (چپ) و ۱۲ پرو (راست) زیر اشعه ایکس 

یکی از تفاوت های آیفون ۱۲ با مدل پرو، ساختار دوربین آن است؛ درحالی که آیفون ۱۲ پرو به حسگر لایدار و لنز تله فوتو مجهز شده است، داخل نمونه معمولی از این حسگر و لنز خبری نیست. 

ifixit در بسرنوشت شوم دچار کردن تعمیرپذیری، بوسیله هر دو گوشی نمره نسبتا خوب ۶ از ۱۰ داده است و بوسیله این نکته اشاره می درنگ که در هر دو مدل، چندی زیادی پیچ مورد مصرف قرار پژمرده که از بوسیله کارگیری چسب بهتر است:جدا کردن و جایگزینی اسپیکر بسیار ساده برنده از سال های گذشته است؛ زیرا دیگر نیازی به کاربرد مکرر از چسب حلق که باعث کثیف کاری می شد. ازآنجاکه ابتدا اسپیکر برای تعویض باتری باید برداشته شود، مدل سازی متفکرانه و پیروزی بزرگی در تعمیرپذیری به حساب می آید.

به گفته ی iFixit، نمایشگر و باتری هر دو گوشی، بسیار شبیه هستند؛ به طوری که می توان آن ها را با غصه تعویض کرد

آیفون های ۱۲ امسال از میزان مقاومت ۳۰ دقیقه ای تو عمق ۲ متری به مقاومت ۳۰ دقیقه ای در عمق ۶ متری ارتقا یافته اند. به گفته ی کارشناس iFixit، ارتقای سطح مقاومت تو برابر آب می تواند تعمیر چندی از قطعات را دشوار کند؛ ولی از طرفی، دستگاه را در برابر تاثیر آب امین می کند؛ بدین ترتیب قطعات گوشی آسیب پذیری کمتری نسبت به نفوذ آب خواهند داشت.

به نظر ممیز ifixit شیشه ی پشتی و جلویی می توانند اصلی ترین نقاط شکست آیفون های امسال باشند و هزینه ی زیادی بخاطر تعمیر خواهند داشت. کالیدشکافی  تک آیفون 12 و آیفون 12 پرو را می توانید تو ادامه سیاحت کنید.

سیاحت درون یوتیوببیشتر بخوانید:گوشی ال جی Q52 رسما معرفی شدمشخصات گوشی هواوی صوت ۸ اس ای بی پرده شداپل: شارژر مگ سیف ممکن است رگه خود را روی چهارچوب گوشی به جا بگذارداولین نتایج از آزمایش های مقاومت سرامیک شیلد، شیشه محافظ جدید آیفونشارژر MagSafe اپل، آیفون های خاندان گذشته را با سرعت کمتری شارژ می کند